Autoškola v zimě

Pojďte se učit řídit v zimě. Máte strach, že to bude náročné, a chcete nechat autoškolu raději na nějaké teplejší roční období? Chcete poslat do autoškoly svého potomka, ale nejste si jisti, jestli by to v zimě zvládl? Tak se na to pojďme podívat podrobněji.

V čem je náročnější řízení v zimě?

Proč absolvovat autoškolu v zimě Údržba a technický stav vozidla – zimní výbava, sníh na autě, namrzlá okna...
Vnější podmínky – častější podmínky zhoršené viditelnosti, sníh na vozovce, zhoršená přilnavost…

Pro nezkušeného řidiče mohou všechny tyto vlivy znamenat nebezpečí, protože si s nimi nedokáže správně poradit. Je mnoho lidí, kteří raději vůbec neřídí, když napadne sníh a začne mrznout.
Každý, kdo v těchto podmínkách absolvuje autoškolu, má velikou výhodu: Naučí se s podmínkami běžnými v zimě počítat a bezpečně na ně reagovat. A to již v samých počátcích svého řidičského života, kdy si je zažije stejně samozřejmě, jako například zastavování na červenou.

Kdo se učí řídit v zimě, má navíc tu velkou výhodu, že své první zkušenosti se zhoršenými podmínkami absolvuje pod dohledem zkušeného učitele ve cvičném autě. Tedy v naprostém bezpečí. Na rozdíl od řidičů, kteří poprvé vyjedou na kluzkou vozovku sami, vybaveni jen radami od zkušenějších kamarádů. Takové rady sice mohou být užitečné, ovšem záruku k nim nikdy nedostanete.

Pokud si přesto nejste jisti, zda byste vy sami nebo vaši potomci opravdu byli schopni úspěšně absolvovat autoškolu jindy než v létě, máme zde pro vás specializovaný kurz:

Specializovaný kurz „Autoškola v zimě“

Prodloužený kurz se zintenzivněnou výukou, který je přímo zaměřený na jízdu v nepříznivých podmínkách.
V běžných kurzech absolvujete 28 hodin praktického výcviku v řízení. Je to minimální množství stanovené zákonem. V kurzu „Autoškola v zimě“ jsou k tomuto počtu navíc čtyři hodiny praktického výcviku a hodina teoretické přípravy zaměřené speciálně na jízdu v zimním období.

Součástí kurzu je jízda za snížené viditelnosti, jízda na sněhu (pokud to podmínky umožní), nácvik praktické údržby vozidla v zimním období a v případě zájmu například ukázka práce se sněhovými řetězy.

Do tohoto kurzu se můžete přihlásit kdykoliv do 15. 3. Potom už bude jen malá pravděpodobnost, že nastanou vhodné podmínky pro nácvik jízdy v zimě.

Kurz „Autoškola v zimě“ je zodpovědná volba pro všechny, kteří chtějí nejen řidičské oprávnění, ale také hlubší dovednosti potřebné pro bezpečnou jízdu i za ztížených podmínekVýhody 

Sdílet příspěvek

Kategorie článků

Aktuality Good driver s.r.o.

  • Jaký je rozvrh výuky teorie na další měsíc?
  • Jaké jsou slevové akce v naší autoškole?
  • Zajímají vás novinky a změny v zákonech týkající se řidičských průkazů a provozu vozidel na pozemních komunikacích?

To vše naleznete v článcích publikovaných naší autoškolou.